Osiedle Wzgórze Wielickie

Osiedle Wzgórze Wielickie

Osiedle Wzgórze Wielickie to inwestycja zlokalizowana w północno-zachodniej części Wieliczki, na granicy z Krakowem. To idealna alternatywa dla osób, które chcą zamieszkać w ciszy i spokoju przy jednoczesnej bliskości miasta. Działka na której projektowana jest osiedle charakteryzuje się ekspozycją południowo-wschodnią. Najwyższy punkt wzniesienia na którym zlokalizowana jest inwestycja (265 m n.p.m.) ma charakter historyczny. W odległości 1km od osiedla znajduje się pomnik upamiętniający ciężkie walki o wzgórze, pomiędzy armią austro-węgierską a rosyjską, podczas pierwszej wojny światowej w grudniu 1914 r.

Ze wzgórza rozciąga się widok na północ – na dolinę Wisły oraz na południe – na Wieliczkę.


Osiedle Wzgórze Wielickie jest dobrze skomunikowane zarówno z Wieliczką jak i Krakowem dzięki bliskości autostrady A4 oraz drogi krajowej nr 94. Inwestycja oddalona jest zaledwie o 2 km od węzła Kraków-Wieliczka na autostradzie A4.
Znajdują się tu zarówno obiekty infrastruktury handlowo-usługowej oraz wiele miejsc o charakterze rekreacyjnym. W pobliżu funkcjonują przedszkola, szkoły oraz obiekty sportowe.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
POZNAJ OFERTĘ. Skontaktuj się z naszym konsultantem, który pomoże w wyborze mieszkania.

powrót do listy